En değerli giysin olan bedenine tatilde de antioksidan desteği yapmaya devam etmelisin. Çünkü; vücudunda her gün serbest radikaller yani hücre atıkları oluşur. Bunları vücudundan süpürüp atacak olan bileşenlere ise antioksidanlar denir. Doğadaki en güçlü antioksidanlardan biri de Anadolu Propolisidir. Bunun yanında bağırsak sağlığını tatilde de ihmal etmemeli, probiyotik besinleri mutlaka tüketmelisin.

Tatile giderken çantanda olması gerekenleri sıralayacak olursam;

  1. Probiyotikler; “Yaşam için faydalı” anlamına gelmektedir. Bağırsakların için dost olan bu bakterileri doğal olarak vücuduna almalısın. Peki nasıl dediğini duyar gibiyim. “Arı Ekmeği” doğal probiyotik bir besindir. İçeriğinde doğal olarak bacillus ve lactobascillus bakterileri bulunur. Bu sayede sağlıklı bir bağırsak düzenine kavuşmanı sağlar. Günde 2 tatlı kaşığı yoğurt ile birlikte tüketebilirsin.
  2. Anadolu Propolisi; Tatilde oluşabilecek deniz ve havuz enfeksiyonlarına karşı bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Saf Anadolu Propolisi içeren bir özütten, çocuklar her gün 10 damla, yetişkinler ise her gün 20 damla doğrudan ya da su, süt, meyve suyu ve yoğurt gibi gıdalarla birlikte tüketmelidir.

 

  1. Anadolu Propolisi ve Non-nano mineral çinko içeren güneş kremleri; Doğal mineral filtreye sahip olan bu güneş kremleri güneşten gelen zararlı UV ışınlara karşı cildinizi korur. Kimyasal filtre içermediği içinde hem kendi cildinize hem de çocuğunuzun cildine güvenle uygulamanızı sağlar.
  2. Anadolu Propolisi ve besleyici yağlar içeren dudak koruyucu; Güneş ışınları, deniz ve havuz kullanımı sonrasında kuruyan ve çatlayan dudaklarınız için mutlaka yanınızda olması gerekmektedir. Anadolu propolisi çatlamış ve kurumuş dudaklarınızın onarımını sağlarken, besleyici yağlar ve vitaminlerde doğal olarak bakım yapmasına yardımcı olacaktır.

Tüm bunların yanında gün içinde serinletici içeceklere fazla ihtiyaç duyuyorsan ilave şekersiz olanları tercih etmelisin.

Anadolu Propolisli Ferahlatan İçecek Tarifi

Malzemeler:

  • 2 poşet yeşil çay,
  • ½ adet limon,
  • 1 tatlı kaşığı BEE’O Ham Balı,
  • 1 adet çubuk tarçın,
  • 20 damla BEE’O Suda Çözünebilir Propolis.

Yeşil çayı 5 dk sıcak suda demle, ılıyınca ham bal ile karıştır, tarçın kabuğu ve limon dilimlerini ekle, 500ml soğuk su ve 20 damla propolis ilave et, buzdolabında sabaha kadar beklet.